Правила використання акумуляторів та акумуляторних збірок. Li-Ion та LiFePO4

1. Автомобільні літієві акумулятори та акумуляторні пакети заборонено використовувати в житлових та комерційних приміщеннях.

2. На любій акумуляторній системі має бути встановлена налаштована BMS плата управління аккумуляторами від JK BMS. Треба скачати додаток, підключитися до плати через Bluetooth - таким чином - Ви отримаєте інформацію про стан Вашої акумуляторної збірки.

3. Слід пам'ятати, що основною причиною пожежі є перезаряд акумулятора.

Причиною перезаряда аккумулятора є:

  • Відсутність BMS плати
  • Неправильне налаштування інвертора
  • Неправильно підібраний інвертор, де споживання більше за потужність інвертора

4. Якщо Ви Використовуєте акумулятори в приміщенні, у вас мають бути мінімум два вогнегасники поточного року випуску, ємністю від 5л.

5. Акумулятори це резервне джерело живлення. Забороняється використовувати їх з постійним високим навантаженням, тобто з приборам типу: кондиціонер, пральна та сушильна машина, обігрівач, посудомийка.

6. Категорично заборонено встановлювати в місцях, що є єдиним виходом з приміщення.

7. Якщо Ви проігнорували перший пункт і встановили акумулятори в приміщенні - навколо них не має бути абсолютно ніяких речей, що можуть займатися. Ще краще буде це встановити акумулятори в металічний бокс.

8. Необхідно повністю обмежити доступ дітей до акумуляторів, обладнання та інвертора.

9. На любий в тому числі новий акумулятор є певний відсоток браку. Тобто потрібен візуальний огляд акумулятора чи збірки кожен місяць на предмет здуття акумуляторів, а також перевірка показників з BMS плати управління.

10. Якщо Ви купляли акумуляторні збірки - вам потрібно звернути увагу на кількість елементів в збірці. Збірки типу 3S, 6S та 12S є дуже небезпечними. Їх можна перезарядити абсолютно будь яким інвертором. Відсутність підключеної та налаштовано BMS плати на акумуляторній збірці - це перший крок до пожежі.

11. Інвертор має бути налаштований відповідно до типу акумулятора, який Ви використовуєте. Приклад розрахунку: Максимальна напруга на одну ячейку акумулятора - 4.1в Тобто, наприклад, якщо у Вас збірка 15S - максимальна напруга на інверторі має бути не вище 61,5в.

Рекомендуємо перейти на стандарт 14S та 15S для літієвих акумуляторних збірок. Там вища напруга і це безпечніше для використання з інвертором.

Тепер трохи фактів.

  • По статистиці основною причиною пожежі вдома серед електроніки є Powerbank. Забороняється використовувати Powerbank в ліжку, чохлах і т.д. в любих місцях де він не охолоджується, а також поряд з матеріалами що горять.
  • Мені нема чого переживати, я собі встановив систему з LiFePO4 заводських акумуляторів. Насправді, вони відрізняються лише висотою полум'я при горіння 0.5 та 1.5м

І найголовніше - зараз в Україні дуже багато неякісних акумуляторів. Прості кроки допоможуть значно покращити Вашу безпеку.